Co to jest Brainwork?

Co to jest Brainwork?

Brainwork polega na szukaniu smakołyku lub czegoś fajnego wśród różnego rodzaju przedmiotów.

Idea jest taka, że pies, skupiony i na swój własny sposób, szuka przysmaku lub czegoś fajnego. Robi to używając swojego nosa. Węszy nagrodę nosem. A później zastanowi się i odkryje, jak może zdobyć smakołyk lub coś fajnego.

Dlaczego powinieneś zapewnić Brainwork Twojemu psu?

Niemal wszystkie psy są hodowane w jakimś celu. Były hodowane,  żeby w różnym charakterze brać udział w polowaniach, żeby stróżować, likwidować szkodniki i tak dalej. Dzisiejszy pies jest przede wszystkim zwierzęciem domowym. Jego umiejętności praktycznie w ogóle się nie wykorzystuje, podczas gdy pies tak naprawdę chętnie bierze udział we wspólnych aktywnościach. Brainwork jest doskonałą alternatywą, by zrobić użytek ze zdolności Twojego psa i miło spędzić razem czas!

Jak Twój pies szuka?

Sposób, w który pies szuka, jest indywidualny. Niektóre psy używają wyłącznie nosa do obwąchiwania, pchania lub ciągnięcia przedmiotów. Są psy, które używają nosa i łap, żeby przedmioty odciągnąć. I są również psy, które używają pyska, które ciągną materiał zębami. I są też wielozadaniowcy, którzy oprócz nosa korzystają z łap i zębów.

Co można zastosować do Brainworku?

Rzecz, którą możesz wykorzystać? Każdą! Pomyśl o: przedmiotach domowego użytku, resztkach materiału, dziecięcych zabawkach, obiektach znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz domu, układankach wyprodukowanych specjalnie dla psów, ale też szmatkach, ręcznikach i gazetach. Właściwie wyobraź sobie, że wszystko może być łamigłówką!

Brainwork jest przede wszystkim zabawą, ale na Twojego psa ma o wiele większy wpływ. Na Ciebie. Na Was razem!

Tutaj przeczytaj więcej: Jak działa Brainwork?

Pracujesz z psami, zawodowo lub ochotniczo? W takim razie ten kurs to absolutny mus!
BrainWork 2019